صورتحساب الکترونیکی سامانه مودیان

صورتحساب الکترونیکی سامانه مودیان


صورتحساب الکترونیکی همان فاکتور فروش است که فروشنده ملزم به ارائه آن به سازمان امور مالیاتی کشور است.دولت به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی، اشخاص حقیقی و حقوقی را ملزم به ارائه آن توسط نرم افزارهای حسابداری و یا نرم افزارهای واسط کرده است.

بر این اساس، مودیان مالیاتی موظف هستند تا با ورود به سامانه ، جهت ثبت فاکتورهای فروش خود و صدور صورتحساب الکترونیکی مالیاتی اقدام و خریداران نیز با در نظر داشتن صحت اطلاعات خرید خود را در سامانه تایید نمایند و در غیراینصورت سامانه به صورت خودکار آن را تایید خواهد نمود.

سامانه مودیان برای اشخاص حقوقی، از اول مهرماه و برای اشخاص حقیقی، از اول دی ماه اجباری شده است. با توجه به این مهم توصیه می گردد نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

انواع صورتحساب الکترونیکی

  • با اطلاعات خریدار (نوع اول)

مودیانی که دارای پرونده مالیاتی فعال هستند و در زمان ارسال، اطلاعات کامل خریدار مبنی بر شناسه اقتصادی و یا کد ملی و تمامی اطلاعات خریدار به سامانه ارسال می شود.

  • بدون اطلاعات خریدار (نوع دوم)

اشخاصی که هیچگونه پرونده فعالی در اداره مالیات نداشته و اصطلاحا مصرف کننده نهایی نامیده میشوند و در این نوع هیچگونه اطلاعات هویتی به سامانه ارسال نمی شود.

  • رسید پرداخت (نوع سوم)

همان رسید پرداخت وجه صادره از دستگاه کارتخوان بانکی یا درگاه الکترونیکی ، به عنوان پایانه فروشگاهی فروشنده می باشد.

  • غیرالکترونیکی یا کاغذی

این نوع صورتحساب برای اشخاصی که حسب مقررات و مهلت های قانونی مربوطه امکان صدور صورتحساب غیر الکترونیکی را دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *